Тренінг “Пан-євро-середземноморські преференційні правила походження”

Тренінг з УA/ ПВЗВТ: “Пан-євро-середземноморські преференційні правила походження” було проведено в рамках Компоненту 3 та Компоненту 2 21 липня у Києві (готель “Хрещатик”). У тренінгу взяли участь 23 учасники з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів, Державної податкової служби (включаючи митні посади), представники автомобільних та текстильних асоціацій.

Програма була підготовлена короткостроковим експертом Стефаном Мозер у тісному співробітництві з керівником проекту та короткостроковим експертом Марком Хельєром у відповідь на запит Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Тренінг з УА/ПВЗВТ: Правила походження та ПанЄвроМед (ПЄМ) охопив наступні теми:

  • УA/ПВЗВТ. Правила походження,
  • Правила походження в ПЄM: можливі наслідки для бізнесу та можливості,
  • Круглий стіл (експерти, державні службовці та представники бізнес-сфери)

Тренінг був відкритий вітальною промовою Олексія Рожкова, керівника Відділу співпраці з ЄС – заступника директора Департаменту міжнародної торгівлі та економічного співробітництва і європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку й торгівлі та д-ром Яношом Законі, керівником проекту “Аssociation4U“.

Пан Рожков звернув увагу на необхідність розуміння теми Регіональної Конвенції про пан-Євро-Середземноморські преференційні правила походження внаслідок переговорів щодо вступу України до ПЄМ. Доктор Законі представив проект Association4U та закликав до подальшої співпраці.

Перша сесія тренінгу пояснила можливість для представників бізнесу торгувати товарами в рамках УA/ПВЗВТ з ЄС за пільговими тарифними ставками, тобто безмитними або зі зниженням тарифів. Тренер зазначив, що основною вимогою для українських виробників є дотримання “правил походження” їх продукції. Деякі галузі можуть зіткнутись з проблемами, в той час коли інші готові використати можливості.

Друга та третя сесії детально пояснили положення Регіональної Конвенції про пан-Євро-Середземноморські преференційні правила походження (контекст двосторонніх відносин, нинішні правила походження). Пан Мозер наголосив на історичному фоні, сучасному стані справ та його перевагах. Також було зазначено, що сумісні правила походження можуть значно допомогти українським компаніям у торгівлі з ЄС та іншими країнами, і для цього необхідно вступити до ПЄМ.

Круглий стіл дав можливість побудувати комунікативну платформу для приватного сектору та державних службовців, що працюють у цій галузі. Під час цього засідання відбулася жвава дискусія про сертифікат Євро 1 (EUR.1), процедуру видачі та відповідальні установи.

Опубліковано у Експертам, Експортерам, Новини, Підприємцям, Тренінги | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.