Тренінг «Оцінка регуляторного впливу» для Міністерства інфраструктури

З метою ефективно передати державним службовцям Мінінфраструктури базові теоретичні та практичні знання щодо оцінки регуляторного впливу і як застосувати її в контексті Угоди про асоціацію та ПВЗВТ старший тренер Проекту Association 4U Людмила Черняга, молодший тренер Проекту  Association 4U Тетяна Паламарчук і старший експерт з питань секторальних політик Ярослав Петраков організували та провели спеціальний одноденний тренінг «Оцінка регуляторного впливу».

У тренінгу взяли участь представники профільних департаментів і відділів Мінінфраструктури, ПАТ «Укрзалізниця», ПАТ «Укрпошта», ДП «Адміністрація морських портів України», ДП «Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут», Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор), Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека), Державної авіаційної служби України (Державіаслужба) та інших підвідомчих організацій.

У першій частині тренінгу старший експерт з питань секторальних політик Ярослав Петраков актуалізував знання учасників з  політики уряду України з імплементації Угоди про асоціацію та реалізації ПВЗВТ в контексті розвитку інфраструктури та транспорту.

У другій частині заняття експерт за допомогою інтерактивних методів навчання познайомив учасників з цілями оцінки регуляторного впливу, її роллю у формуванні секторальної політики, очікуваними та можливими непередбачуваними наслідками від здійснення законодавчих змін. Також було представлено експертне бачення відповідності змін до реальності («перевірка реальності») та проведення оцінки регуляторного впливу для різних типів законодавства.

«Фахівець має вміти завчасно провести детальне вивчення зовнішнього й внутрішнього середовища щодо будь-якої зміни у секторі своєї відповідальності, передбачити всі можливі позитивні та негативні наслідки від прийняття конкретного рішення. Особливо це важливо у сфері критичної інфраструктури, безпеки на транспорті», − наголосив старший експерт Ярослав Петраков під час виступу.

Третя частина тренінгу була присвячена виконанню практичних завдань, спрямованих на закріплення здобутих теоретичних знань і розвитку практичних навичок секторального SWOT-аналізу та презентації напрацювань.

«Результатом SWOT-аналізу має бути формування узагальненого інформаційного потенціалу щодо впровадження конкретної директиви, регламенту ЄС. Повинні з’явитися ефективні рішення щодо їхнього ефективного застосування, проведення адекватної оцінки регуляторного впливу», − підкреслив Ярослав Петраков, підбиваючи підсумок результатів практичної частини тренінгу.

Цікавою та корисною була сесія відкритих питань, під час якої відбувся обмін думками щодо особливостей процесу імплементації Угоди про асоціацію та реалізації ПВЗВТ у сфері інфраструктури та транспорту.

Також учасники поділилися враженнями від тренінгу, подякували представникам Проекту Association 4U за його організацію та висловили побажання продовжити навчання з практичного впливу змін в законодавстві.

Опубліковано у Експертам, Новини, Тренінги | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.