Тренінг «Правові, економічні та політичні аспекти Угоди про асоціацію та ПВЗВТ» в рамках виставки Агро 2017

Тренінг розпочався вступним словом Ольги Трофімцевої, заступниці Міністра аграрної політики з питань євроінтеграції. «У процесу європейської інтеграції є дуже багато аспектів. І ці аспекти для більшості людей залишаються непомітними, – звернулася Трофімцева до держслужбовців з Мінагрополітики, для яких і було організовано тренінг. – Тільки ми з вами знаємо, який це великий об’єм щоденної роботи. Але результати нашої роботи відчують на собі усі українці. Тому що зрештою ми споживатимемо більш якісні продукти. І не тільки споживатимемо, а і вироблятимемо».

Щоб допомогти слухачам краще зрозуміти суть Угоди про асоціацію, Марина Чулаєвська, старший тренер проекту Association4U, підготувала виступ про передумови підписання цього документу. Вона нагадала, як проходив процес визначення євроінтеграційного курсу України: починаючи з радянських часів та перших років незалежності і закінчуючи Революцією Гідності та її наслідками.

Після вступу Угоди про асоціацію в дію, перед українським урядом постає величезне завдання: імплементувати у вітчизняне законодавство численні акти ЄС, які прописані у додатках до Угоди. Про порядок планування та інструменти для моніторингу виконання Угоди розповіли старші експерти з питань секторальних політик проекту Association4U Вікторія Єршова та Олексій Колесніков.

«Для того, щоб правильно спланувати етапи виконання Угоди про асоціацію, потрібно чітко визначити завдання, відповідальних осіб, індикатори, статус та строки роботи», – пояснила Єршова.

Олексій Колесніков навів приклади зі «слабкими місцями» під час планування імплементації Угоди про асоціацію. А також зробив наголос на оцінці результативності. «Важливо, щоб результат можна було виміряти та співставити із зобов’язанням», – уточнив експерт.

Останнього зазначеного в програмі спікера – Марка Хейлера, міжнародного спеціаліста з ПВЗВТ, персонально представив керівник проекту Association4U Янош Законі. «Марк знає про всі переваги та недоліки Угоди, яку Україна підписала з ЄС. Марк знає багато життєвих прикладів того, як ця угода працює. А ще Марк, на відміну від мене, не такий оптиміст – він реаліст і розповість про усе так, як є. Тому пропоную уважно його послухати».

Усі присутні в залі дійсно слухали із зацікавленням про особливості різних угод, про європейські стандарти, про доступ до ринку ЄС та захищені назви. Особливо бурхливу реакцію викликали питання, що стосуються ліцензії на забій тварин.

«Згідно з правилами ЄС, тільки ті люди, що пройшли спеціальні курси та отримали сертифікати, мають право на забій, – зазначив Хейлер у відповідь на репліку із залу про те, що в Україні така практика не є розвиненою. – Бабусі та дідусі, які вбивають свою худобу, можуть вживати її самі, але не мають права продавати іншим».

Окремо Марк наголосив на тому, що Мінагрополітики слід якомога швидше впроваджувати стандарти ЄС, які Україна зобов’язалася імплементувати в рамках Угоди про асоціацію. Адже так ми не просто отримаємо доступ на європейський ринок розміром у п’ятсот мільйонів покупців. Ми отримаємо доступ до п’ятисот мільйонів заможних покупців, які готові купувати якісні продукти.

То ж не гаймо часу!

Опубліковано у Експертам, Експортерам, Журналістам, Новини, Підприємцям, Тренінги, Угода про асоціацію | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.