Огляд прецедентного права Суду Європейського Союзу у сферах, що регулюються Угодою про асоціацію між Україною та ЄС

Огляд прецедентного права Суду Європейського Союзу у сферах, що регулюються Угодою про асоціацію між Україною та ЄС” підготовлений межах Проекту ЄС “Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС” (Association4U) для допомоги українським законотворцям у вирішенні щоденних задач, зокрема, питань правового наближення.

У додатках до Угоди про асоціацію міститься значний перелік підзаконних актів ЄС, до яких має бути наближене законодавство України. Зокрема, вимоги щодо наближення законодавства поширються не лише на підзаконні акти, а й на юриспруденцію Cуду Європейського Союзу.

Враховуючи, що Суд доволі часто творчо підходить др тлумачення та інтерпретації законодавства ЄС, огляд прецедентного права Суду Європейського Союзу є досить важливим для української практики.

Огляд прецедентного права Суду Європейського Союзу у сферах, що регулюються Угодою про асоціацію між Україною та ЄС” акцентує увагу на юриспруденції, заснованої на підзаконних актах, перелічених у додатках до Угоди про асоціацію або в пов’язаних з ними національних планах дій/дорожніх картах.

Проте, Огляд не поширюється більш шрокі питання права ЄС, оскільки вони безпосередньо не стосуються проблем правового наближення.

Стурктура Огляду відповідає структурі Угоди про асоціацію. Перелік законодавчих актів має відповідні гіперпосилання.

Огляд прецедентного права Суду Європейського Союзу у сферах, що регулюються Угодою про асоціацію між Україною та ЄС” також охоплює найбільш важливі рішення Суду. Вибір прецедентів грунтувався на їх релевантності правовому наближенню. У кожному короткому огляді надано посилання на зміст справи, рішення Суду і пояснення рішення для українських державних службовців.

Огляд розроблений у якості практичного інструменту для державних службовців, які відповідають за правове наближення. Також він стане в нагоді викладачам.

Скачати:

“Огляд прецедентного права Суду Європейського Союзу у сферах, що регулюються Угодою про асоціацію між Україною та ЄС” українською мовою (скачати)

Review of the case-law of the Court of Justice of the European Union related to areas covered by the EU-Ukraine Association Agreement in English (download)

Опубліковано у Експертам, Науковцям, Новини. Додати до закладок постійне посилання.