Німецько-Український Фонд (НУФ) та ProCredit Bank підписали кредитну угоду по фінансуванню малих та середніх підприємств (МСП)

5 вересня 2017 року Німецько-Український Фонд (НУФ) та ProCredit Bank підписали кредитну угоду по фінансуванню малих та середніх підприємств (МСП). Угода була підписана в рамках програми сприяння МСП, профінансованої Урядом Німеччини через KfW, та у співпраці з ініціативою Європейського Союзу EU4Business.

Угода передбачає кредитування МСП на умовах 15% річних у гривні.

Deutsche ZusammenarbeitKFWEU4Business

За умовами підписаної угоди кредитні кошти надаються цільово МСП на придбання або модернізацію основних машин чи обладнання, придбання, будівництво або реконструкцію приміщень або поповнення обігових коштів, необхідних для розширення діючого або створення нового виробництва.

Програмою можуть скористатись дві категорії підприємств:

 1. Малі підприємства з кількістю працівників до 50 осіб, річний дохід яких не перевищує суму, еквівалентну 5 млн євро.
 2. Середні підприємства з кількістю працівників не більше 250 осіб та річним доходом не вище 10 млн євро в еквіваленті.

Згідно угоди чотири категорії галузей отримали пріоритет:

 1. сільське, лісове та рибне господарство;
 2. переробна промисловість;
 3. тимчасове розміщення й організація харчування;
 4. постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря.

Кредитний договір між НУФ та ProCredit Bank підписаний в рамках угоди між Україною та Німеччиною.

Як зазначає Зебастіан Кноке, перший секретар посольства ФРН, відділ економічної співпраці та розвитку: «В 1996 році уряд Німеччини надав через KfW більше 6 мільйонів євро для капіталу НУФ.З того часу він постійно підтримував НУФ, надаючи довготермінові кредити та гранти для технічної підтримки. Програма підтримки МСП є одним із таких кредитів. В рамках програми українські банки отримають 10 мільйонів євро для кредитів МСП. Я щасливий, що ProCredit Bank долучився до програми та буде кредитувати малий та середній бізнес у національній валюті та на дуже привабливих умовах».

«В рамках своєї нової стратегії розвитку до 2020 року Німецько-Український Фонд планує значно розширити обсяги кредитування МСБ в національній валюті за рахунок розробки та запровадження механізмів хеджування валютного ризику спільно з Національним баком України», – зазначив виконавчий директор НУФ Олег Стринжа.

«Обсяг кредитного портфелю МСП за результатами 2016 року зріс більш ніж на 50%. Підтримуючи МСП, як найбільш динамічний і мобільний сектор економік, ProCredit Bank допомагає збільшити їх конкурентоспроможність на внутрішньому та міжнародному ринках. В довгостроковій перспективі ці зміни мають позитивно вплинути на економічне зростання України в цілому», — зазначив Віктор Пономаренко, голова правління ProCredit Bank.

Нова програма НУФ комбінується з хеджуванням валютних ризиків,  яке надав Європейський Союз через Німецький банк розвитку (KfW). Беренд де Гроот, керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні, підкреслив: «Українські МСП прагнуть кредитів в національній валюті на розумних умовах, але на сьогоднішній день на ринку практично немає таких кредитів. Вдосконалення доступу до доступного довгострокового фінансування в місцевій валюті є однією з цілей ініціативи EU4Business. То ж ми раді об’єднатись з KfW за цією Програмою на користь українських малих та середніх підприємств, а також, опосередковано, — на користь економіки в цілому».

Нагадаємо, що 4 квітня 2017 року Німецько-Український фонд за підтримкою Уряду Німеччини провів у Києві «Перший Фінансовий Ярмарок для малого та середнього бізнесу», в рамках якого презентував Програму підтримки МСБ. За її умовами Німецький державний банк розвитку KfW зобов’язався надати Україні 300 млн грн на підтримку фінансування МСБ протягом наступних 40 років.

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні

Перед подачею заявки Вам необхідно знати:

 • яка сума коштів Вам необхідна;
 • яка ціль кредиту;
 • яка сума щомісячного внеску відповідає Вашим можливостям.

Список основних документів:

Для фізичних осіб-підприємців

 1. Паспорт.
 2. Довідка про присвоєння податковим органом ідентифікаційного номера фізичної особи.
 3. Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця.
 4. Довідка про взяття на облік платника податків (Форма 4-ОПП).
 5. Декларація про доходи або інша фінансова звітність за останній звітний період (Форма №2).
 6. Документи на майно, яке пропонується у заставу.

Для юридичних осіб

 1. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.
 2. Установчі документи в останній редакції.
 3. Довідка про реєстрацію в Управлінні статистики.
 4. Довідка про реєстрацію юридичної особи в податковій адміністрації (Форма 4-ОПП).
 5. Фінансова звітність: баланс (Форма № 1) та звіт про фінансові результати (Форма № 2) за останній звітний період з відміткою органу статистики.
 6. Документи на майно, яке пропонується у заставу.

Джерело: ПроКредит Банк

Опубліковано у Журналістам, Новини, Підприємцям. Додати до закладок постійне посилання.