Група держав проти корупції (GRECO) затвердила Оціночний звіт щодо України

Україна завершила відповідальний етап звітування по Четвертому раунду оцінювання в Групі держав проти корупції (GRECO) – у Страсбурзі на своєму 76 пленарному засіданні GRECO затвердила Оціночний звіт щодо України (укр.англ.).

Темою Четвертого раунду оцінювання є запобігання корупції щодо депутатів парламенту, суддів та прокурорів. Прийняттю звіту передував візит в Україну великої потужної оціночної місії, яка повинна була надати GRECO своє бачення антикорупційних реформ в нашій державі. Такі зустрічі відбувалися протягом тижня і Україна надала сприяння у їх проведенні в державних органах та з представниками громадянського суспільства.

Прийняття кожного Оціночного звіту відбувається на пленарному засіданні GRECO в умовах тривалого і жвавого професійного обговорення за участі усіх делегацій держав учасниць, а також зі з’ясуванням найменших подробиць, що стосуються предмета Звіту. Тому Оціночні звіти та їх рекомендації завжди містять не лише авторитетні думки та враження експертів GRECO щодо зусиль кожної з держав у сфері антикорупційної політики, законодавства та практики, а також і колективний досвід боротьби з корупцією в країнах Європи та США.

Головним результатом останнього Звіту України в GRECO стало схвалення цією організацією основних антикорупційних реформ в Україні та напрямів їх здійснення. GRECO також заперечила спроби надання передчасних політичних оцінок подіям, що відбуваються на тлі боротьби з корупцією в нашій державі. Звіт було затверджено на пленарному засіданні GRECO з урахуванням вже досягнутого нашою країною прогресу та за напрямами, за якими вже проводяться відповідні реформи у розвиток чинного законодавства. Це засвідчило довіру європейських партнерів України до складних демократичних перетворень, що незворотньо відбуваються в Україні після Революції Гідності.

Під час обговорення Оціночного звіту на пленарному засіданні GRECO частину рекомендацій було знято. Наразі Звіт містить рекомендації, що спрямовані на подальше зміцнення та посилення координації антикорупційних інститутів держави, передусім НАЗК і НАБУ, посилення контролю з питань запобігання конфлікту інтересів, отримання подарунків та щодо дотримання професійної етики народними депутатами України, суддями і прокурорами, звернуто увагу на необхідність поширення знань в цій сфері. GRECO також рекомендувала Україні внести деякі зміни до Кримінального і Кримінального процесуального кодексів України, законодавства про статус народних депутатів, про судоустрій і статус суддів та про прокуратуру. Про наявний прогрес у виконанні окремих рекомендацій було зазначено вже в Оціночному Звіті і буде підтверджено нашою державою під час першої оцінки виконання в грудні 2018 року.

Таким чином, запропоновані Україні рекомендації GRECO в рамках Четвертого раунду оцінювання, зорієнтовані на сприяння вже окресленими напрямам внутрішніх перетворень, які наразі реалізуються.

ДжерелоНаціональне агентство з питань запобігання корупції

Довідково:

1. Боротьба з корупцією як принцип

Джерело: ТЕКСТИ.org.ua

Опубліковано у Виконання Угоди про асоціацію, Новини, Угода про асоціацію | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.