Програми допомоги бізнесу

Основні міжнародні програми ЄС для допомоги бізнесу:

1) Короткий огляд підтримки, що наразі надається ЄС підприємницькій діяльності в Україні – тут.

2) ЄІФ виділив 50 млн євро кредитних гарантій для МСБ

3) ЄС впродовж найближчих років готовий виділити 100 млн. євро для адаптації українського малого та середнього бізнесу до зони вільної торгівлі з ЄС – Вільна торгівля з ЄС: шанси для малого бізнесу

4) Група підтримки малого бізнесу в Україні. Долучитись до сторінки групи у Facebook можна тут. Презентація групи:


5) Основна інформація про бюджетну підтримку ЄС для України та її умови в зібрана в одній таблиці, з якою можна ознайомитися тут.

Таблиця включає два типи підтримки:

1) Програми бюджетної допомоги ЄС
Це НЕ позики, а безоплатна допомога. Програма бюджетної підтримки ЄС-Україна є міжнародним юридичним та фінансовим договором для підтримки узгоджених реформ. Це грант, що переводиться до Державної казначейської служби України, після того, як українська сторона виконає узгоджені умови. Україна отримає 564 мільйони Євро до кінця 2016 року.

2) Макрофінансова допомога (МФД)
Це позики з низькою відсотковою ставкою, які ЄС надає Україні. Ця допомога є частиною ширшого пакету підтримки для України (приблизно 11 млрд. євро), який був оголошений Європейською комісією 5 березня та схвалений лідерами ЄС у Європейській раді 6 березня.

Загальна сума МФД Україні становить 1.61 млрд. євро, з яких 600 млн. євро вже були надані. Україна отримає 1.01 млрд. євро після виконання всіх відповідних умов, що подані вище.

Пам’ятайте! ЄС прямо фінансує та впроваджує ще сотні інших проектів та програм в Україні, які НЕ включені в дану таблицю. Їх огляд можна знайти за цим посиланням
http://eeas.europa.eu/