У Верховній Раді відбулося обговорення проекту Експортної стратегії України

19 квітня Степан Кубів, перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України, та Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України, презентували проект “Експортна стратегія України – Дорожня карта стратегічного розвитку торгівлі України 2017-2021” на круглому столі в Верховній Раді України.

Степан Кубів під час свого виступу нагадав, що разом із фахівцями  Мінекономрозвитку у роботі над експортною стратегією задіяні понад 40 державних і недержавних інституцій, включаючи бізнес, громадськість та експертів, оскільки проект “Експортна стратегія України” є надважливим документом не лише для експортерів, але і для України у цілому.

Проект “Експортна стратегія України” спрямована на посилення позицій українського виробника на світових ринках. Тому до розробки і виконання Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі треба проактивно долучатися якнайширшому колу зацікавлених. Дорожня карта дозволить об’єднати зусилля, мобілізувати ресурси та ефективно працювати над новими, кращими можливостями для наших експортерів, більш ефективною торгівлею та підвищенням престижу України у світі”, – зазначив Степан Кубів.

Наталія Микольська зауважила: “Ми здійснили велику роботу за участі представників влади та провідних експертів із бізнес-асоціацій та громадських організацій, науковців і практиків. Нас підтримали міжнародні партнери – International Trade Centre та Western NIS Enterprise Fund. Бо ж експорт не функціонує сам по собі. Це – складна взаємодія багатьох сфер. І кожному потрібно виконати домашню роботу. Паралельно ми вже працюємо по моделі вибору ринків у фокусі, а далі розроблятимемо окремий план дій під кожну країну”.

Під час круглого столу спікери зауважили, що врешті створено стратегічний документ, який відображає можливості та перспективи українського експорту й націлений на розв’язання проблем українського бізнесу.

28 березня 2017 була офіційна презентація проекту “Експортна стратегія України – Дорожня карта стратегічного розвитку торгівлі”.

З метою залучення широких кіл громадськості до формування та реалізації Експортна стратегії України оприлюднюються наступні документи:

  1. Брошура “Експортна стратегія України: Дорожня карта стратегічного розвитку торгівлі 2017 – 2021”;

  2. Текст Експортної стратегії України: Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі на період 2017 – 2021 років англійською мовою;

  3. Адаптований текст Експортної стратегії України: Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі на період 2017 – 2021 років українською мовою;

  4. Робочий варіант проекту розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Експортної стратегії України: Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі на період 2017 – 2021 років”;

  5. Робочий проект додатку до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Експортної стратегії України: Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі на період 2017 – 2021 років” – Плану завдань та заходів із реалізації Експортної стратегії України: Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі на період 2017 – 2021 років;

  6. Посилання на перелік перспективних країн, з яких буде обрано 10 країн для розробки конкретного плану дій на найближчі п’ять років по кожній. За посиланням можна ознайомитися з подробицями методології визначення перспективних країн та надати обґрунтовану думку щодо того, які з них ви бачите у фокусі.

Зауваження та пропозиції до одного або декількох із зазначених документів очікуються до 28 квітня ц. р. з метою їх розгляду, узагальнення та подальшого започаткування узгоджувальних процедур до проекту вказаного акту відповідно до вимог Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 950.

Ваші зауваження та пропозиції просимо надсилати на електронну адресу: exportstrategy@me.gov.ua

На офіційному сайті Мінекономрозвитку відбувається відкрите обговорення проекту Експортна стратегія України: http://bit.ly/2o2ih4Q

Опубліковано у Анонси, Експортерам, Новини, Підприємцям | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.